Topraksız Modern Sera

Topraksız Modern Sera

Topraksız Modern Sera

Topraksız sera konusunda tecrübesi ve bilgi birikimi ile siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına kaliteli sistemler ile cevap verebilmek en önemli mihenk noktamızdır.
   
      Diğer sera türlerinden farklı olarak topraksız sera da kaliteli materyaller ve düzgün yazılım sistemin sorunsuz yaşanabilmesinde en önemli noktadır. 

    Topraksız Sera'da su basınç değerleri, Sera Otomasyon sisteminin yazılım kalitesi ve sera sistem tasarımı önemli noktalar arasında yer almaktadır. İyi bir "topraksız sera" iyi tasarımdan ve detaylı sera projesinden geçmektedir.

Olumsuz olarak çevre şartlarının olmasıyla seralar daha çok kullanılmaya başlanmış ve uygun şartlar oluşturularak tarımsal ürünler elde edilmiştir. Topraksız tarım, bitkilerin istemiş olduğu minerallerin su yoluyla karşılanmasıdır.

Topraksız seralarda yetiştirilen ürünler bitkiyi ayakta tutmayı sağlayan materyaller ile desteklenmesini sağlayacak uygulamaları içerir. Bu materyaller farklı pek çok şeyi kapsar; kaya yünü ve perlit gibi. Ancak topraksız tarım maliyet açısından oldukça yüksek oranlar istemesi ile bitkilerin yüksek fiyatlara satılmasına yol açar. Evlerde dahi yapılabilecek bir sistem olarak oldukça kolaydır.

Topraksız tarım da her bitki yetiştirilemez. Çünkü bir bitkinin yetişmesi için gerekli olan en önemli ihtiyaç topraktır. Toprağın içerdiği mineraller bitkinin tüm koşullara ayak uyduracak şekilde gelişmesini sağlar. Ancak topraksız tarım belli bitkiler için yapılabilecek bir yöntemdir ve topraksız seralarda bu koşulların sağlanması ile gerçekleştirilebilir.

Genelde ihracata yönelik olarak yapılan topraksız tarım özel kaplarda yetiştirilecek fidelerin cinsine göre yapılmaktadır. Topraksız tarımda yetiştirilen bitkiler ilaçlama ve diğer etkenler olmadığı için daha sağlıklı olarak yetiştiriliyor.

Örnek Projelerimiz:

 

   İhtiyaç duydugunuz tüm bilgi ve belgeler ile  ilgili 7/24 müşteri hizmetlerimizden faydalanabilrisiniz.Firma olarak asli amacımız; Ülkemizde kurulacak olan kaliteli ve modern sera'lar konusunda faydalı olabilmektedir .   Bilgi sakladıkça değil PAYLAŞTIKÇA güzeldir.

- İyi projelendirilmelidir.

- Bitkilerin ihtiyaç duyduğu minerallerin iletimi için verimlendirme sistemleri kurulmalıdır.

- Bitkileri dik tutacak materyaller iyi seçilmeli ve uygulanmalıdır.

- Perdeleme sistemleri

  • TEKLİF FORMU
  • Teklif İstemek İçin Tek Yapmanız Gereken İletişim Bilgilerinizi bırakmak ! teklif