Sera Sulama Sistemleri

Sera Sulama Sistemleri

Sera Sulama Sistemleri

BHKGroups olarak en yeni teknoloji modern seralar için uygun sistemler kurmaktayız. Sera sulama sistemleri ile bitkileriniz ihtiyaçlarını en verimli şekilde otomatik olarak karşılayabilir. Sistem kurulumları hakkında detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz.

Sizlere seralarda sulamanın önemi ve konu hakkında bir bilgi yazısı derledik.

Sera Sulama Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?

Her mevsimde taze meyve ve sebze yemek için artık seracılık öncü bir üretim şekli haline gelmiştir. Bu durum da iyi bir seracılığı da beraberinde getirmektedir. Seranın kurulumundan üretimin yapılmasına kadar pek çok aşama gerçekleşir. Sera sulama üretilecek bitki türlerinin serada gerekli olan su ihtiyacının karşılanmasıdır.

Sera sulama teknikleri farklı şekillerde yapılabilmektedir. Ancak iyi bir sulama yapmak ve toprağın gereksinimi kadar su vermek önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle uygun sulama yöntemini seçmek ve ona göre hareket etmek daha iyi verim için ön koşuldur.

Sera sulama; karık sulama, damla sulama, sisleme, nemleme, ve mini yağmurlama şeklinde yapılmaktadır. En çok kullanılan ve birçok bitki için en uygun olanı; damla sulama yöntemidir. Diğer yöntemler ise bazı bitkiler için gerekli olan yöntemlerdir.

Sulama için her şekilde en iyi ortam ve en iyi yöntem kullanılması ve bilinçli olarak hareket edilmesi seracılıkta daha kaliteli üretim ve hasat için gereklidir. Bu konuda bilgi sahibi olmak veya bilgi ve tecrübe sahibi bir firma ile çalışılması kritik önem taşır.

  • TEKLİF FORMU
  • Teklif İstemek İçin Tek Yapmanız Gereken İletişim Bilgilerinizi bırakmak ! teklif